ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII W DĄBROWSKIEJ DWÓJCE

Uczniowie dąbrowskiej dwójki kontynuują udział w akcji REBA zbierając zużyte baterie.

Dzięki ofiarności pana burmistrza Stanisława Początka został ogłoszony szkolny, międzyklasowy konkurs ekologiczny zachęcający do zbiórki zużytych baterii. Klasa, która zebrała najwięcej kilogramów baterii miała dofinansowaną wycieczkę ekologiczną do gospodarstwa agroturystycznego położonego na urokliwych terenach Płaskowyżu Tarnowskiego, na skraju lasu, wśród łąk i pól.

Uczniowie w czasie pobytu spędzili wolny czas na łonie natury w sposób czynny. Mieli możliwość jazdy konnej, poznania różnych gatunków roślin, a także zabawy na placu zabaw. Pobyt zakończył się wspólnym ogniskiem.

Dzięki pomysłowi i pomocy zebrano rekordową liczbę zużytych baterii 197.5 kg, które przesłali do korporacji ekologicznej, równocześnie zbierając punkty, 1 pkt =1 kg.

Uczniowie maja już zebrane ok. 500 punktów, które w najbliższym czasie wymienią na nagrody, które wzbogacą zaplecze dydaktyczne ich szkoły.