Kolejne kilogramy zużytych baterii zebrane przez naszych uczniów

W roku szkolnym 2008/2009 nasi uczniowie kontynuowali udział w akcji REBA zbierając zużyte baterie.

Aby zachęcić dzieci do działań ekologicznych, przy współpracy z burmistrzem - panem Stanisławem Początkiem, został ogłoszony kolejny szkolny konkurs „Zbieramy zużyte baterie”. Nagrodą dla zwycięzców konkursu, czyli zespołu klasowego, który zebrał najwięcej baterii oraz dla poszczególnych uczniów, było dofinansowanie wycieczki ekologicznej.

Tym razem dzieci poznały uroki przyrodnicze Pienin. Uczniowie podziwiali cenne osobliwości przyrody ożywionej i nieożywionej rezerwatu  - Wąwóz Homole. Odbyli rejs widokowo – spacerowy po Jeziorze Czorsztyńskim statkiem „Biała Dama”  w czasie, którego zobaczyli malownicze ruiny zamku czorsztyńskiego i niedzickiego. Na środku jeziora widzieli słynną Ptasią Wyspę, która jest doskonałym miejscem lęgowym dla ptaków.

Jednakże najwięcej radości sprawił dzieciom ekscytujący zjazd kolejką górską (zakręconą zjeżdżalnią) torem saneczkowym typu roller coaster.

Uczniowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni z przekonaniem, że warto zbierać zużyte baterie, postanawiając, że w następnym roku szkolnym będą kontynuować udział  w akcji REBA.

Dzięki przychylności burmistrza – pana Stanisława Początka, dzieci nie tylko pracują na rzecz ochrony środowiska, wzbogacają zaplecze dydaktyczne naszej szkoły (wymieniając zebrane, zużyte baterie na nagrody), ale także poznają osobliwości przyrodnicze pobliskich terenów, co wzbogaca ich wiedzę przyrodniczą.