Dzień Dobry Czechy”

prezentacja Szkolnego Klubu Europejskiego „Euroczat”

w dąbrowskiej dwójce

W dniu 30 października członkowie SKE „Euroczat” zaprezentowali społeczności szkolnej i zaproszonym rodzicom, kolejne państwo europejskie „Czechy”. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas II b i V b oraz taneczny zespół świetlicowy „Gwiazdeczki”  z pokazem skocznej polki.

Przez scenę  przewinęła się cała plejada czeskich postaci bajkowych z Rumcajsem (Joanna Turaj) na czele. Nie zabrakło Makowej Panienki (Ewelina Juzba), Cypiska (Patrycja Kułaga), Haneczki (Małgorzata Kupiec), Żwirka  i Muchomorka (Jakub Boryczka i Michał Walus), Pata i Mata (Maciej Kuchta i Kamil Miś), Motyla Emanuela (Joanna Wnęk), Wodnika Szuwarka (Piotr Klimowski)  oraz popularnego Krecika (Katarzyna Kuchta). Były także takie postaci jak Wojak Szwejk (Wojciech Kmiecik), Jakub Janda (Bartosz Kozioł) oraz Helena Vondrackova (Agnieszka Walus), która zaśpiewała po czesku swój największy przebój „Malowany dzbanku”. Reporterzy telewizyjnej „Eurodwójki” (Patrycja Wójcik, Agnieszka Kupiec, Monika Ohratka) sprawdzali wiedzę o Czechach przed występem i po występie. Ci, którzy uważnie oglądali teleturniej prowadzony przez Aleksandrę Pochroń „Najmocniejsze ogniwo”, mogli pochwalić się swoją wiedzą o naszym południowym sąsiedzie. Wesołym akcentem kończącym imprezę była bardzo popularna w ostatnich miesiącach piosenka kabaretowa „Jozin z Bazin”, śpiewana po czesku  i po polsku przez Katarzynę Reczek.