DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

5 marca 2009 r.

„POZNAJ ZANIM ZDECYDUJESZ”

5 marca 2009 roku został zorganizowany DZIEŃ  OTWARTY SZKOŁY pod hasłem „Poznaj zanim zdecydujesz”, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i bardzo dużym zaangażowaniu wszystkich pracowników szkoły, dyrekcji, a także rodziców.

Wszelkie działania związane z realizacją tego przedsięwzięcia odbyły się dzięki doskonałej współpracy nauczycieli, którzy dołożyli wiele starań w przygotowanie prezentacji dorobku szkoły. Sześciolatki wraz swoimi wychowawczyniami i dyrekcją przybyli do nas o 9.40, a następnie zostali powitani przez dyrektora szkoły Zbigniewa Soję.

O godz. 9.55 oglądnęli występ pt. ”Legenda o smoku wawelskim”, po czym w trzech grupach zostali oprowadzeni po szkole, by zobaczyć:

-makietę, tarczę, logo szkoły,  poznać patrona

- zobaczyć mundurki szkolne

-podręczniki, z których uczą się nasi uczniowie

- wystawę kronik  szkolnych i świetlicy szkolnej

- osiągnięcia dydaktyczne i sportowe

- wystawę kółka teatralnego, plastycznego, j. angielskiego, matematycznego, klubu Euroczat, gazetki „Globusik” szkolnego koła PCK, zajęć z wychowania do życia w rodzinie

- pomieszczenia szkolne, zwłaszcza sale klas I, pracownię komputerową, salę wychowania komunikacyjnego, świetlicę, jadalnię, bibliotekę szkolną

Przyszli pierwszoklasiści wzięli udział w zajęciach wychowania komunikacyjnego, lekcji nauczania zintegrowanego oraz informatyki.

Na zakończenie dzieci otrzymały kartki – malowanki z logo i adresem naszej szkoły oraz mini upominki na start szkoły tj. pisaki i breloczek z małym notesikiem, w którym dzieci idąc do szkoły będą mogły zapisać najważniejsze numery telefonów np. do mamy czy taty.  Wizyta w szkole sprawiła dzieciom wiele radości.

Dzięki współpracy wszystkich pracowników szkoły, uczniów i rodziców pomysł został dobrze zrealizowany, szkoła otworzyła się na społeczność lokalną, a zwłaszcza zainteresowanych uczniów i rodziców.

Organizacja przez nas DNIA OWTARTEGO SZKOŁY stała się już tradycją.