W dniu 24.04.2009r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się apel ekologiczny pod hasłem Serce Ziemi.  W obecności Dyrekcji Szkoły, nauczycieli oraz uczniów klas I-VI wystąpiły kółka ekologiczne: Pracowite Ekoludki działające w klasie II B, Ekosówki ze świetlicy szkolnej oraz uczniowie klasy V B. Występ przygotowały nauczycielki: Małgorzata Gawlik, Jadwiga Wróbel, Jadwiga Miś, Renata Klimek. Publiczności bardzo podobała się bajeczka ekologiczna ,, O czystości i zabawie ‘’, w której śmiesznie przebrane za zwierzątka i krasnale maluchy oszukując Królową Śmieci wysprzątały na balu cały las. Poważne zagrożenie związane z rozwojem przemysłu i wzrostem zanieczyszczeń przedstawili w wierszach i piosenkach uczniowie klasy V B. Trzeba nadmienić, że do popularnych melodii Stokrotka i Jagódki powstały słowa własnego autorstwa uczniów o tematyce ekologicznej. Piosenki wykonały w duecie Kasia Reczek i Agnieszka Walus. Atrakcją akademii była pomysłowa i pięknie wykonana dekoracja, której elementem były m.in. żywe krzewy, zasadzone po apelu przed wejściem do szkoły. Po uroczystości Dyrektor Szkoły Zbigniew Soja wręczył uczniom nagrody za udział w konkursach: ekologicznym, zdrowotnym O szlachetne zdrowie trzeba dbać, ortograficznym i turnieju BRD.