Przyjemne z pożytecznym

W czasie ferii grupa uczniów z naszej szkoły brała udział w ciekawych zajęciach zorganizowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej kpt. inż. Mariusz Klimaj przygotował dla dzieci multimedialną prezentację edukacyjną „ Poradnik bezpiecznych zachowań”. Uczniowie dowiedzieli się co należy zrobić, gdy wybuchnie pożar w domu, w szkole, w lesie oraz jak należy właściwie postąpić w przypadku oparzeń.

Oglądnęli także film na temat udzielania pierwszej pomocy.

Uczestnikom zajęć najwięcej przyjemności sprawiła część praktyczna spotkania w czasie, której mogli oglądnąć różne wozy strażackie, poznać konsekwencje zgłaszania fałszywych alarmów oraz sprawdzić czy właściwie potrafiliby udzielić pierwszej pomocy.