KOLĘDNICY MISYJNI 2008 „SARA MBI GA ZO”

Uczniowie naszej szkoły należący do kółka misyjno-charytatywnego w czasie przerwy świątecznej, 26 grudnia 2008 roku o godz. 9.15 wzięli udział  we mszy świętej, w czasie, której w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej miało miejsce błogosławieństwo Kolędników Misyjnych i rozesłanie ich do rodzin dąbrowskiej parafii.

W tym roku hasłem przewodnim jest wezwanie: „Sara mbi ga zo -  tzn. Pomóż mi stać się człowiekiem”.

Dzieci między innymi także z naszej szkoły będą odwiedzać dąbrowskie domy 27 grudnia 2008 roku od godz. 9.00 do 15.00.

Ich głównym celem jest zanieść radość Bożego Narodzenia do wszystkich rodzin w parafii, a przede wszystkim pomóc dzieciom Republiki Konga, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Ekwadoru, Brazylii, Peru i Papui-Nowej Gwinei.

Każda grupa składa się z następujących osób: anioła, króla, pastuszka trzymającego gwiazdę, dziecka latynoamerykańskiego, dziecka afrykańskiego mającego skarbonkę.

Kolędnicy przedstawią przygotowany wcześniej 3-4 minutowy program, wykonany dla wszystkich domowników i zakończony błogosławieństwem wyrażonym w życzeniach.

Kolędnicy zostawią symboliczną pamiątkę -  misyjną bombkę choinkową, która jest formą podziękowania dzieci, objętych tegorocznymi projektami misyjnymi, a zarazem znakiem otwartego serca tych, którzy przyjęli kolędników.

Również 26 grudnia 2008 roku  o godz. 10.15 w Domu Katechetycznym  w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się III Parafialny Konkurs „Przegląd Grup Kolędniczych”, którego werdykt zostanie ogłoszony 6 stycznia 2009 roku w dniu Święta Objawienia Pańskiego - święta Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. Wtedy także odbędzie się uroczyste zakończenie akcji Kolędników Misyjnych.

Natomiast grupa kolędnicza, która zajmie I miejsce 10 stycznia 2009 roku wraz z innymi grupami nagrodzonymi i wyróżnionymi pojedzie na XI SPOTKANIE KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH, które odbędzie się w  parafii bł. Karoliny Kózkówny w Tarnowie. Rozpocznie się ono o godz. 10.00 mszą św. celebrowaną przez Księdza Biskupa. Po niej, jedna z grup zakolęduje Księdzu Biskupowi.

Następnie uczestnicy spotkania zobaczą film o realizacji projektów kolędniczych oraz wezmą udział w tradycyjnym, tym razem diecezjalnym konkursie na najładniejsze stroje kolędnicze.

Serdeczne podziękowania należy skierować do rodziców i nauczycieli kolędników, którzy podjęli się trudu przygotowania strojów, a także zasiedli  w jury parafialnego konkursu.