Mistrz ortografii

27 marca 2009r. w naszej szkole odbył się po raz czwarty gminny etap VI Międzypowiatowego  Konkursu  Ortograficznego dla klas I - III, przygotowany przez panie: Renatę Klimek, Małgorzatę Gawlik, Lucynę Wróbel.

Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania ortografią, propagowanie kultury języka ojczystego i szerzenie wśród dzieci chęci pracy nad poprawnością ortograficzną. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii.

W tym roku wzięli w nim udział uczniowie z 9 szkół w gminie. Prace uczniów były zakodowane. Jury stanowili nauczyciele – opiekunowie uczniów biorących udział w konkursie oraz nauczyciele przygotowujący konkurs.

W trakcie poczęstunku, uczniowie mogli się poznać, porozmawiać o swoich szkołach (rzadko mają okazję do tego typu spotkań).
Najciekawszy moment stanowiło ogłoszenie wyników: I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii przypadł dwóm uczennicom Katarzynie Korzec (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Marlenie Płanecie (PSP w Smęgorzowie),  które będą reprezentować naszą gminę w VI Międzypowiatowym Konkursie Ortograficznym dla klas I – III, 12 maja w Porąbce Uszewskiej. Miejsce II zajął Marcin Kawa (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej), miejsce III wywalczyła Joanna Toczek  (PSP w Nieczajnie Górnej). Zwycięzcy otrzymali wartościowe książki, które zasponsorował Dyrektor Zbigniew Soja. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Zainteresowanie konkursem i jego ideą było  bardzo duże. Jesteśmy przekonane, że podejmiemy się trudu jego organizacji w latach następnych.

Poniżej zamieszczamy dyktando opracowane przez SCE w Tarnowie. Spróbuj sam!!!