Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2,  z inicjatywy istniejącego przy tej placówce kółka misyjno-charytatywnego, przygotowali przedstawienie jasełkowo-opłatkowe pt. ”Zobacz Boga w drugim człowieku”.

Sztuka została przygotowana pod kierunkiem pani Anny Fido, pani Katarzyny Pikul i  pana Sławomira Batora, a nad oprawą muzyczną czuwała pani Monika Skirzyńska. Przedstawienie ubogacił taniec małych górali pod kierunkiem pani Małgorzaty Panek-Sojka, pani Małgorzaty Gawlik i pani Renaty Klimek.

Aktorzy zaakcentowali widowni, że kiedy przychodzi czas Świąt Bożego Narodzenia, każdy z nas szczególnie skupia swoje myśli wokół Małej Dzieciny urodzonej  w Betlejem 2000 lat temu. Jednakże nawet wtedy zapominamy, że Bóg jest narodzony i mieszka w każdym człowieku, którego spotykamy w codziennym życiu. Uczniowie przez odgrywanie swoich ról zachęcali, abyśmy życzyli sobie, abyśmy byli jak te dzieci  w ogarnianiu prawd Boga, a nie jak dorośli zbyt zajęci życiem, żeby w Nim samym  i w świętach umieli zobaczyć cos więcej niż obowiązek i tradycję przodków, a pusty talerz podczas wigilii był symbolem naszej ciągłej otwartości na potrzeby innych, na dobro w nas tkwiące, i abyśmy umieli w każdym dojrzeć Chrystusa.

Na zakończenie glos zabrał Dyrektor Szkoły pan Zbigniew Soja i Przewodniczący Rady Rodziców pan Andrzej Sołtys składając zebranym życzenia świąteczne.

Następnie odbyła się wigilia szkolna, w czasie której udzielił błogosławieństwa  ks. Krzysztof Jaskułka.