Powiatowy konkurs „JAKA JESTEŚ EUROPO ?”

Dnia 8 maja 2009 roku o godzinie 8.30 odbył się konkurs pod tytułem: „Jaka jesteś Europo?” zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1.

Przedstawiciele poszczególnych szkół tworzyli czteroosobowe grupy, a z naszej szkoły w konkursie uczestniczyły dwie drużyny. Pierwszą drużynę tworzyły uczennice klasy V b należące do SKE „Euroczat”: Agnieszka Kupiec, Agnieszka Walus, Aleksandra Pochroń oraz Joanna Turaj przygotowane przez panią Małgorzatę Gawlik, które zajęły II miejsce.

Drugą drużynę tworzyli chłopcy: Bartłomiej Weryński z klasy V a,  Michał Romańczuk, Michał Sojka i Piotr Gęza z klasy VI b, których przygotował pan Sławomir Bator.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wypełnienie bardzo trudnego testu na temat Europy i jej krajów oraz odpowiedzieć na  pytania o gminie Olesno. Do ogólnej punktacji  zostały również doliczone punkty z przewodnika wykonanego przez drużyny o dowolnie wybranym państwie europejskim.

Po konkursie odbyła się prezentacja na temat gminy Olesno wykonana przez uczniów ze szkoły w Oleśnie.

Po prezentacji odbyło się uroczyste wręczenie nagród przez organizatorów i sponsorów tegoż konkursu. Wszystkim uczniom wręczono dyplomy za uczestnictwo w konkursie, a nauczyciele przygotowujący uczniów otrzymali podziękowania.

Joanna Turaj