W roku szkolnym 2008/2009 został zrealizowany projekt edukacyjny „Moje miasto – Dąbrowa Tarnowska”, którego głównym celem było kształtowanie wśród uczniów tożsamości regionalnej. Koordynatorami projektu byli Sławomir Bator, Monika Guzik – Skirzyńska i Katarzyna Pikul. Z zespołem koordynacyjnym współpracowali pozostali nauczyciele, poprzez realizację założonych w projekcie zadań i konkursów.

Przeprowadzono następujące konkursy:

1.  Konkurs wiedzy: Dąbrowa Tarnowska – moje miasto wczoraj i dziś.

2. Konkurs fotograficzny o Dąbrowie Tarnowskiej – w kategoriach krajobrazu i architektury.

3. Konkurs poetycki na najładniejszy wiersz o Dąbrowie Tarnowskiej.

4. Konkurs na najładniejszy album o Dąbrowie Tarnowskiej.

5. Konkurs na najładniejszą mapę ścienną Dąbrowy Tarnowskiej.

6. Konkurs muzyczny na piosenkę o Dąbrowie Tarnowskiej.

7. Konkurs plastyczny, którego tematem była Dąbrowa Tarnowska.

8. Konkurs wiedzy w klasach I-III Czy znasz swoje miasto?

9. Konkurs plastyczny w klasach I-III Wędrówki po moim mieście.

10. Konkurs na rymowankę o Dąbrowie Tarnowskiej w klasach I – III.

Ponadto w ciągu całego roku szkolnego w klasach i na korytarzach umieszczano gazetki lub ekspozycje o tematyce regionalnej. Na poszczególnych przedmiotach przekazywano treści związane z historią, geografią, przyrodą i innymi aspektami dotyczącymi Dąbrowy Tarnowskiej.

Zespół redakcyjny szkolnej gazetki Globusik opracował numer specjalny poświęcony tematyce regionalnej i zadaniom realizowanym zgodnie z założeniami projektu oraz jego planem.

Doskonałą ewaluację założeń projektu stanowi udział wielkiej liczby uczniów w konkursach oraz wyniki i wysoki poziom wszystkich konkursów realizowanych wg założeń projektu. Na podstawie wyników konkursów i obserwacji środowiska szkolnego podczas realizacji zadań projektowych należy stwierdzić, że przewidywane rezultaty, czyli:

a) integracja zespołów klasowych,

b) zwiększenie świadomości regionalnej i patriotycznej wśród uczniów,

c) zbudowanie fundamentów do stworzenia prawidłowego rozumienia patriotyzmu lokalnego i narodowego,

d) poszerzenie wiedzy uczniów na tematy związane z miastem rodzinnym, jego kulturą i historią,

zostały osiągnięte.

Podsumowanie całego roku pracy szkoły zgodnie z planem projektu edukacyjnego „Moje miasto – Dąbrowa Tarnowska” odbyło się 10 czerwca 2009 roku podczas uroczystej akademii. Nagrody przyznane laureatom wszystkich konkursów dotyczących Dąbrowy Tarnowskiej przeprowadzonych zgodnie z planem projektu ufundowała Rada Rodziców. Nagrody w konkursie wiedzy w klasach I-III Czy znasz swoje miasto? staraniem pani Barbary Trzpit ufundowało Starostwo Powiatowe Dąbrowy Tarnowskiej.

Oprawę artystyczną stanowił koncert laureatów konkursów muzycznych i poetyckich, natomiast oprawą wizualną uroczystości była wystawa prac manualnych uczniów uczestniczących w konkursach: na najładniejszą mapę, album oraz fotografię o Dąbrowie Tarnowskiej.

Ekspozycja złożona z wszystkich wyróżnionych prac została wystawiona do końca roku szkolnego na korytarzu.