„Trzymaj formę należycie  -  będziesz zdrowy całe życie!"

to hasło  przewodnie projektu realizowanego w naszej szkole w ramach realizacji  ogólnopolskiego programu edukacyjnego pt. „Trzymaj Formę!”.

Głównym celem programu jest zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie. Program ten realizowany jest przy współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym oraz z  Polską Federacją Producentów Żywności.

W trosce o zdrowie uczniów, opracowano projekt, w którym podjęto szereg  działań mające uświadomić dzieciom i ich rodzicom złe nawyki żywieniowe oraz zwrócenie uwagi na nadal bardzo małą aktywność fizyczną uczniów. Zadania  ukierunkowane  zostały również  na kształtowania prozdrowotnych nawyków oraz promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

Naszymi szkolnymi koordynatorami są panie: mgr Jadwiga Wróbel, mgr Małgorzata Gawlik.  Oczywiście w akcji tej również uczestniczą wszyscy nauczyciele i wychowawcy oraz uczniowie.