W dniu 28 maja 2009 roku odbyła się akademia związana z programem „Owoce, warzywa i soki są na 5”  organizowanym przez Instytut Żywności i Żywienia oraz firmę Tymbark.

Podczas akademii propagowano wśród młodzieży zdrowy styl życia, głównie właściwego odżywiania i utrzymania sprawności fizycznej. Przedstawiono  szczegółowe informacje na temat zawartości witamin w różnych owocach i warzywach, a także skutki ich niedoboru dla naszego funkcjonowania. Była tez lista przebojów podczas której uczniowie wykonywali piosenki ze słowami własnego autorstwa na temat owocowo – warzywnej diety.

Na zakończenie uroczystości p. dyrektor jeszcze raz zachęcił wszystkich obecnych do włączenia w swój jadłospis większej ilości świeżych warzyw i owoców zamiast chipsów i słodyczy. Następnie uczniowie biorący udział w konkursach odbywających się  w ramach realizacji programu „Owoce, warzywa i soki są na 5” zostali nagrodzeni dyplomami  i nagrodami.