UROCZYSTE POŻEGNANIE KLAS SZÓSTYCH

Dnia 18 czerwca 2009 w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas szóstych. Pięćdziesięcioro pięcioro absolwentów w odświętnych biało-granatowych strojach wzięło udział w akademii, którą przygotowały wychowawczynie klas 6 a i 6 b – p. Monika Guzik-Skirzyńska i p. Marta Smolicha. Zgromadzonych na sali zaproszonych gości, rodziców i uczniów klas piątych powitali wspaniali prowadzący: Klaudia Kogut oraz Bartłomiej Fido. Następnie dyrektor szkoły p. Zbigniew Soja uhonorował wyróżnionych uczniów nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Radę  Rodziców oraz nagrodami Samorządu Uczniowskiego, którego opiekunkami są p. Halina Micek i p. Anna Fido. Nagrody zostały przyznane za szczególne osiągnięcia sportowe, za pracę na rzecz szkoły, a przede wszystkim za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. Po uroczystej zmianie pocztu sztandarowego i ślubowaniu absolwentów nastąpiła część artystyczna. Rozpoczęto wspaniałym polonezem. Taniec wykonany z powagą i gracją wzruszył wszystkich zebranych. Tańczący otrzymali gromkie brawa. Również pozostałe występy cieszyły się uznaniem publiczności. Monika Kądzielawa, Katarzyna Nadolska, Małgorzata Sitko, Martyna Nowakowska recytowały liryczne wiersze, które wprowadziły wszystkich w nastrój pożegnania, natomiast  uczniowie: Aleksandra Kądzielawa, Katarzyna Tatarczuch, Katarzyna Rzeźnik, Natalia Cholewa, Adrianna Zielińska, Katarzyna Kumorowska, Tomasz Wajdowicz, Piotr Gęza, Karol Stroński, Dominik Włodarczyk i Łukasz Półchłopek  zabawnymi rymowankami dziękowali wszystkim nauczycielom za trud włożony w nauczanie nie zawsze przecież idealnych uczniów. Mateusz Lis, Paulina Zachara, Piotr Młynek, Michał Mikuła i Jarosław Streb z fantazją recytowali humorystyczne wiersze mówiące o szkolnym życiu i uczniowskich zwyczajach, czym rozbawili wszystkich zebranych. Całości dopełniły piosenki śpiewane przez szóstoklasistów wspomaganych przez chór szkolny. Wspaniale zaprezentowały się dziewczęta z klasy 6 a -  Katarzyna Rzeźnik, Natalia Cholewa, Adrianna Zielińska oraz solista z klasy 6 b – Piotr Młynek. Uroczystość krótkimi przemówieniami zakończyli zaproszeni goście specjalni – p. Marian Gajda oraz przewodniczący Rady Rodziców p. Andrzej Sołtys.

Tegorocznym absolwentom życzymy rozwagi, roztropności i wytrwałości, aby następne lata nauki szkolnej były pasmem samych sukcesów.

Chcemy być z Was dumni i wierzymy, że uda się Wam dokonać wielkich rzeczy! Wszystkiego Dobrego!

Dnia 19 czerwca odbyła się natomiast w naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego 2008/2009, klas 1-5. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli mgr Marian Gajda oraz przewodniczący Rady Rodziców mgr Andrzej Sołtys. W uroczystości licznie uczestniczyli rodzice uczniów poszczególnych klas.

Zebranych powitał dyrektor szkoły mgr Zbigniew Soja, po czym odbyło się wręczenie nagród książkowych i świadectw z wyróżnieniem. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Złożyli gratulacje wyróżnionym uczniom i życzenia bezpiecznych, słonecznych wakacji.

Szczególnym momentem akademii było wygłoszone przez dyrektora szkoły Zbigniewa Soję podziękowanie za wieloletnią pracę dydaktyczno-wychowawczą oraz sprawowanie opieki nad Samorządem Uczniowskim - Pani Halinie Micek, w związku z jej odejściem na emeryturę.

Na zakończenie uroczystości uczniowie klas 3 a i 3 b wystąpili w krótkiej części artystycznej. Poprzez montaż słowno – muzyczny trzecioklasiści  przypomnieli zebranym chwile spędzone w szkole i wyrazili radość z  bliskości wakacji. Dyrektor szkoły podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił uczniów na spotkanie z wychowawcami klas.