Dąbrowska dwójka z pomocą dla Afryki

Szkolne koło PCK wraz z Samorządem Uczniowskim zakończył realizację projektu „Beafrika” czyli „Serce Afryki”. Akcja ta wspomoże misjonarzy z naszej diecezji pracujących w Republice Środkowej Afryki. Do akcji włączyło się 59 uczniów naszej szkoły, którzy zebrali mnóstwo różnego rodzaju przyborów szkolnych potrzebnych do nauki naszym afrykańskim kolegom. Łącznie zebrano: 80 zeszytów, 17 paczek kredek, 2 notesy, 14 bloków rysunkowych, 2 papiery kolorowe, 1 pościel, 69 długopisów, 8 temperówek, 89 ołówków, 13 gumek do mazania, 5 klei, 1 taśma klejąca, 2 pary nożyczek, 2 ołówki automatyczne, 27 kredek, 6 piórników z wyposażeniem, 2 piórniki bez wyposażenia, 8 paczek nabojów do pióra, 5 linijek, 10 ekierek, 5 kątomierzy, 2 paczki karteczek z notesu i 4 teczki. Uczniowie klasy 6 b oraz wychowankowie świetlicy szkolnej pomogli w liczeniu i pakowaniu darów. Z pośród osób, które włączyły się w akcję wylosowano słodkie nagrody.

Mamy nadzieję, że chociaż w ten sposób wesprzemy edukację rówieśników, uczących się  w niewspółmiernych z nami warunkach.

Za wszelkie dary składamy wszystkim ofiarodawcom podziękowania.