Troska o zdrowie człowieka jest sprawą najważniejszą, ponieważ zdrowie to nasz najcenniejszy skarb. Według Światowej Organizacji Zdrowia „zdrowie to nie tylko brak choroby czy kalectwa, ale przede wszystkim dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne człowieka”.

W dzisiejszym świecie dzieci jednak wolą grać na komputerze i oglądać telewizję niż wyjść na świeże powietrze. Zamiast jeść świeże owoce wybierają słodkie i kolorowe różności. Z tego powodu szkolne koło PCK zorganizowało prezentacje o zdrowym odżywianiu. Przekonywali, że musimy jeść produkty, które zawierają dużo witamin i składników mineralnych, by być zdrowym i mieć energię na cały dzień. Przedstawili to w formie programu telewizyjnego, gdzie przybliżyli krótka charakterystykę poszczególnych wartości odżywczych zawartych produktach spożywczych. Jego mottem były słowa Jana Kochanowskiego: „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”. Program przeplatany był humorystycznymi reklamami, które miały za zadanie podsumować, dlaczego warto zdrowo się odżywać.

Premiera odbyło się 31 maja i połączone było z przypadającym w tym dniu Światowym Dniem bez Tytoniu.

Na zakończenie przedstawienia zostały wręczone nagrody oraz dyplomy zwycięzcom zdrowotnego konkursu szkolnego dla klas I – III przez p. Annę Klimowską i p. dyrektora Zbigniewa Soję.

Przygotowaniem przedstawienia zajęły się opiekunki Szkolnego Koła PCK p. Małgorzata Gawlik oraz p. Jadwiga Wróbel.