BEAFRIKA 2010

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu "BEAFRIKA 2010" ( co w języku sango – dosłowne znaczy „Serce Afryki”). Celem projektu jest wsparcie pracy misjonarzy głoszących ewangelię w Republice Środkowoafrykańskiej, a szczególnie w misji Bagandou. Na tej misji pracuje m.in. ks Mieczysław Pająk, który był wikariuszem naszej parafii - Dąbrowa Tarnowska.

Diecezja tarnowska zwróciła się z prośbą, a zarazem propozycją włączenia naszej szkoły w realizację projektu "BEAFIKA 2010". Wyrazili nadzieję, że podjęcie tej inicjatywy przez uczniów naszej szkoły przyczyni się do rozpowszechnienia w duchu solidarności, altruistycznych postaw - gotowości niesienia pomocy ludziom znajdującym się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.

Uczniowie w ramach zajęć świetlicowych i na katechezie do niesienia wyżej wspomnianej pomocy zostali zachęceni m.in. przez oglądnięcie filmu pt.”Misja Bagandou”

Lista potrzebnych rzeczy:

·  materiały opatrunkowe, materiały jednorazowego użytku - strzykawki, igły, rękawiczki, witaminy, antybiotyki (długim terminem ważności), maści,

·  przybory szkolne,: kredki, ołówki, gumki, linijki, ekierki, (oprócz plasteliny, flamastrów, kredek świecowych), artykuły biurowe, nożyczki,

·  koce, latarki, żarówki energooszczędne, środki chemiczne, gospodarcze, mleko w proszku, środki owadobójcze, japonki gumowe, czapki z daszkiem, piłki, koszulki sportowe, różańce, krzyżyki, narzędzia stolarskie, budowlane itp., prześcieradło, pościel, ręczniki, moskitiery, rękawice robocze.

Uczniowie wyżej wymienione rzeczy mogą przynosić do opiekunów SK PCK pani Małgorzaty Gawlik i pani Jadwigi Wróbel, do pudełka znajdującego się w Świetlicy Szkolnej lub do pani Anny Fido- nauczyciela religii.

Wśród darczyńców wylosujemy słodką nagrodę, a wszyscy otrzymają wzorowe zachowania.