BEKA 2010

Dnia 27 maja 2010 roku uczniowie naszej szkoły zdobyli pierwsze miejsce w Pierwszym Gminnym Przeglądzie Kabaretów Młodzieżowych BEKA 2010, który odbył się  na profesjonalnej scenie PSP w Nieczajnie Górnej. Organizatorem przeglądu było Gimnazjum nr I im. Jerzego Brauna z Dąbrowy Tarnowskiej. Pani Marzena Rzepka i Pani Justyna Bociek  we współpracy z szkołą w Nieczajnie przygotowały w przyjaznej atmosferze i na wysokim poziomie konkurs, w którym rywalizowało pięć szkół z terenu gminy.

Nasi uczniowie z klas Va, Vb oraz uczennicą z klasy IVb pod opieką Pana Sławomira Batora opracowali wg jego autorskiego scenariusza kabaret o wdzięcznym tytule Lektury dla ponurych. Według prowadzącego grupę naszych uczniów prezentowane skecze rywalizujących szkół były na bardzo wysokim poziomie i „walka” była naprawdę wyrównana. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, ale ostatecznie stwierdziło, że skecz dwójki najbardziej zasługuje na wygraną. My cieszymy się również i spodziewamy się kolejnych edycji przeglądu.

Lista uczestników wg kolejności pojawiania się na scenie: Michał Golemo, Michał Białas, Tomasz Skrzek, Szymon Hnatyk, Konrad Fido, Bartosz Skowron, Łukasz Nowak, Gabriela Świątek, Patrycja Trela, Patrycja Białas, Andrzej Mosio, Andżelika Bawor, Laura Orwat, Aleksandra Kuta, Jan Zdanowski, Jan Sojka, Iwona Kot, Anna Chojnowska, Justyna Miś; Opracowanie muzyczne, keyboard: Eryk Fido,  solo: Jakub Kupiec. W wersji rozszerzonej w skład chóru wchodzą dodatkowo: Anna Pagos, Natalia Pilas,  Aleksandra Tomasiewicz.

Gratulujemy!!!!!