ŚLADAMI CHOPINA

10 marca uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie Gimnazjum nr 1 im. J. Brauna zainaugurowali Rok Chopinowski wspólnym projektem multimedialnym pt. „Śladami Chopina”.

Dzięki współpracy p. Anny Piotrowskiej oraz p. Moniki Guzik–Skirzyńskiej powstał ciekawy i nowoczesny w formie pokaz edukacyjny przybliżający uczniom postać wybitnego polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina. Pokaz prowadzili uczniowie gimnazjum, między innymi Małgorzata Sitko i Mateusz Lis.

Zgromadzona publiczność mogła obejrzeć dwie prezentacje multimedialne. Pierwsza autorstwa ucznia klasy 1 gimnazjalnej Karola Mikosa, w ciekawy sposób przedstawiła życie i dorobek twórcy, natomiast celem drugiego pokazu autorstwa p. Moniki Guzik-Skirzyńskiej było przekonanie młodych ludzi o tym, że muzyka Chopina jest wciąż żywa i może być atrakcyjna zarówno w swej oryginalnej postaci, jak i w nowoczesnej jazzowej aranżacji. Publiczność mogła wysłuchać dzieł Fryderyka Chopina i porównać je z nową jazzową formą, jaką nadał im znany polski jazzmen Andrzej Jagodziński. Całość pokazu wzbogacona została ciekawą interpretacją wierszy tematycznie związanych z muzyką i osobą Chopina. Recytowały między innymi Gabriela Kłos-Kufel i Martyna Kupiec z klasy 4 a. Publiczność poprzez udział w konkursach uczestniczyła w wydarzeniach toczących się na scenie i ekranie projekcyjnym.

Na zakończenie młodzież obejrzała wystawy dotyczące życia i twórczości Fryderyka Chopina, a dyrektor Zbigniew Soja wręczył laureatom konkursów dyplomy oraz nagrody.

W dwuetapowym konkursie wiedzy o Chopinie zwycięzcami zostali:

I miejsce z maksymalną ilością punktów!  (79+37 = 116) Aleksandra Kuta klasa 5 a

II miejsce (79+35 = 114) Patrycja Wójcik klasa 6b

III miejsce (77+36 =113) Marcin Kawa klasa 4a

Wyróżnienie (78+34 = 112) Patrycja Białas 5b

Poziom konkursu był niezwykle wyrównany. Dzieci przygotowały się do niego rzetelnie. Jak widać tylko minimalna różnica punktów dzieli od siebie kolejne miejsca.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!