CHROŃMY  ZDROWIE

Zdrowie jest postrzegane przez współczesnego człowieka jako jedna z najbardziej znaczących wartości w jego życiu. Umiejętności i nawyki związane ze stylem życia, a więc i te, które dotyczą zdrowia kształtują się we wczesnym okresie życia.  Świetlica szkolna  od kilku lat zajmuję się tematyką zdrowia, prawidłowego żywienia  a także  zdrowego trybu życia, poprzez organizowanie  różnorakich konkursów.

W tym roku przy współpracy Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Dąbrowie Tarnowskiej reprezentowanej przez p. Annę Klimowską  zorganizowała  w dniu 21 maja konkurs o zdrowiu  pod hasłem „Chrońmy zdrowie”, w którym wzięło udział 5 drużyn z klas II i III ( każda drużyna składała się z trzech zawodników). Konkurencje były bardzo urozmaicone. Oprócz wiedzy z dziedziny zdrowia i medycyny drużyny musiały wykazać się sprawnością sportową, znajomością produktów zdrowej żywności a także spostrzegawczością, niezbędną w rozwiązywaniu zagadek, czy układaniu puzzli.

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze  połączonej z  rywalizacją  fair play. W skład jury wchodziły panie Anna Klimowska – przedstawiciel Sanepidu oraz pani Agata Trojnacka –Wąż – higienistka szkolna. Konkurs zainaugurowała vicedyrektor  pani  Lucyna Wróbel a całość poprowadziły uczennice  kl VI B Katarzyna  Reczek i  Ewelina  Juzba, które są członkami Szkolnego Koła PCK. Nad całością czuwały nauczycielki  świetlicy  a zarazem organizatorki konkursu panie: Jadwiga Miś i Małgorzata Gawlik.

Ostatecznie czołowe miejsca  wywalczyły:

I miejsce - drużyna Pomidorków z klasy III B  /Korzec Katarzyna, Miś Maria, Pietras  Natalia/

II miejsce - drużyna Jabłuszek z klasy II A   /Guca Klaudia, Skrzek Michał, Marusak Aleksandra/

III miejsce - drużyna Papryk z klasy III C  /Ogorzelec Natalia, Śpiewak Natalia, Trela Dominika/

Nagrody ufundowane przez dąbrowski Sanepid zostaną wręczone podczas apelu szkolnego w dniu 31 maja.