POCZYTAJ MI MAMO, POCZYTAJ MI TATO

Wspólne czytanie i oglądanie książek dostarcza dziecku wzruszeń i przeżyć, wzbogaca słownictwo, podsuwa pomysły do zabaw oraz twórczości plastycznej. Od najmłodszych lat dziecko powinno obcować z dobrą książką, z różnymi utworami literackimi, czytanymi przez mamę, tatę, dziadków, nauczycieli. Bohaterowie książek stają się przyjaciółmi i doradcami dzieci, pomagają w odróżnieniu dobra od zła, pozwalają przeżyć w wyobraźni wspaniałe przygody, wprowadzają w fantastyczny, baśniowy świat.

Świetlica szkolna szeroko propaguje ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom czyta też świetlica”, już od kilku lat zapraszając do czytania rodziców i znanych ludzi ze środowiska lokalnego.

Zachęcając rodziców do takiej akcji, chcemy pogłębić współpracę z nimi i pokazać, że to właśnie Oni są najważniejszymi dla dziecka osobami.

W tym roku szkolnym swoje ulubione książki czytali:

Pani Anna Ptak  -  Bibliotekarz

Pani Krystyna Tomaszek - Rodzic