POZNAJ ZANIM ZDECYDUJESZ – DZIEŃ OTWARTY

W naszej szkole od 8 – 20 lutego 2010 roku trwają zapisy do pierwszej klasy na rok szkolny 2010/2011. Dlatego 12 lutego 2010 roku został zorganizowany Dzień Otwarty Szkoły dla sześciolatków z dąbrowskich przedszkoli i ochronki.

Dzieci były bardzo podekscytowane. Swoją obecnością dużą przyjemność sprawiły Gronu Pedagogicznemu i uczniom szkoły.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zaprosiliśmy małych gości wraz z ich wychowawcami na pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez uczniów klasy III a oraz taniec w wykonaniu wychowanków świetlicy.

Przedszkolaki mieli okazję zobaczyć i dotknąć zbroję rycerską, wziąć udział w zajęciach z serii: „Poczytaj mi rycerzu”. Uczniowie klasy III b przygotowali zagadki dla swoich młodszych koleżanek i kolegów „Zgadnij jaka to bajka?”.

Wiele radości sprawiły zabawy muzyczno – ruchowe z udziałem sześciolatków i dzieci z klasy I a. Natomiast uczniowie klasy I b  zaprosili gości do swojej klasy na zajęcia „Już niedługo w szkole” w czasie, których dzieci m.in. mogły usiąść w szkolnej ławce, pooglądać książki, zeszyty i napisać swoje imię na tablicy. Na zakończenie spotkania zapoznali się z zapleczem i dorobkiem szkoły oraz otrzymali drobne upominki.

Mamy nadzieję, że być może niektórzy sześciolatki od września dołączą do naszej społeczności uczniowskiej.

Serdecznie zapraszamy oraz dziękujemy dyrekcjom, nauczycielom dąbrowskich przedszkoli i ochronki za umożliwienie spotkania.