Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2009 roku o godz. 12.15 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji  Narodowej. Program artystyczny, przygotowany przez SU, głównie uczniów klasy VI a i VI b pod kierunkiem p. Anny Fido i p. Katarzyny Pikul, był wyrazem wdzięczności i szacunku wobec tych, którzy dbają o wykształcenie, a przede wszystkim o wychowanie młodego pokolenia. Akademia równocześnie była hołdem złożonym największemu Nauczycielowi naszych czasów – Janowi Pawłowi II, którego słowa były  myślą przewodnią: „Młodzi Was potrzebują! Pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie.”

Nad oprawą muzyczną czuwała p. Monika Guzik – Skirzyńska, natomiast akompaniował uczeń klasy Va Eryk Fido.

Na uroczystość przybyli: Dyrektor ZOSiP p. Marian Gajda, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Furgał, emerytowani nauczyciele – p. Helena Ziętara, p. Eugeniusz Panek, p. Jan Pisarski oraz rodzice i uczniowie.

Zebranych gości powitał Dyrektor Zbigniew Soja, który wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi z okazji ich święta złożył najlepsze życzenia. Do życzeń dołączyli się także Dyrektor ZOSiP-u oraz przewodnicząca Rady Rodziców.

W czasie akademii zostały wręczone Nagrody Dyrektora Szkoły.  Natomiast Dyrektor Zbigniew Soja został  nagrodzony przez Burmistrza Stanisława Początka.

Uczniowie odśpiewali Sto lat, a przewodnicząca szkoły na ręce Dyrekcji wręczyła kwiaty. Akademie uatrakcyjniły dwa zespoły taneczne z DDK- Sokoliki i Voce pod kierunkiem pana Pawła Potępy.