"DLA ZIEMI , DLA SIEBIE - BĄDŹ PRZYJACIELEM PRZYRODY"

Każdego roku w dniu 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Tego dnia mieszkańcy Ziemi zwracają szczególną uwagę na spustoszenie, jakich dokonał człowiek na swojej planecie,  jakie są tego konsekwencje i co należy zrobić, aby poprawić stan naszego środowiska. W naszej szkole również uczczono ten dzień. W dniu 27 kwietnia odbył się uroczysty apel,  na który został zaproszony przedstawiciel Nadleśnictwa pan Krzysztof  Majka. Akademia została przygotowana przez członków kółek ekologicznych działających w naszej szkole: wychowanków świetlicy szkolnej oraz uczniów kl. III b i IV a.pod opieką, p. Małgorzaty Gawlik, p. Jadwigi Miś, p. Renaty Klimek, oraz  p. Jadwigi Wróbel. Treść występu stanowiły inscenizacje ubarwione ekologicznymi piosenkami.
Po części artystycznej  zostały  wręczone  przez p. Dyrektora Zbigniewa Soję dyplomy i nagrody dla zwycięzców konkursów ekologicznych Następnie zabrał głos p. Leśniczy, który podkreślił jak ważna  jest ochrona naszego środowiska i podziękował za aktywny wkład uczniów i wychowawców naszej szkoły w rozpowszechnianie tej ważnej idei.