Ekolodzy w MBP w Dąbrowie Tarnowskiej

Dnia 17 maja 2010 roku na zaproszenie MBP w Dąbrowie Tarnowskiej został zaprezentowany występ pod hasłem „DLA SIEBIE DLA ZIEMI - ZOSTAŃ PRZYJACIELEM PRZYRODY” przygotowany przez członków kółek ekologicznych działających w naszej szkole (świetlicowe kółko ekologiczne „Ekosowa”, kółko ekologiczne z kl. III b, oraz uczniowie z kl. IV a).  Przedstawienie obejrzały dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Aktorzy przedstawili swoim młodszym kolegom, jakie zagrożenia ekologiczne niesie nam współczesny świat i poradzili, jak każdy z nas ten stan może zmienić. Na zakończenie wystosowano apel do ludzi słowami piosenki Majki Jeżowskiej „SOS-to Ziemia woła ludzi, jutro tlen już trudniej będzie zbudzić . SOS ..... wykonaną przez Aleksandrę Marek z klasy III b.

Spotkanie przygotował Dział Informacji Biznesowej, Europejskiej, Nauk Przyrodniczych i Stosowanych w ramach kontynuacji akcji „Dzieci dzieciom”.