Eliminacje szkolne  Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego klas II - III

W tym roku po raz siódmy uczniowie klas II – III zostali zaproszeni do udziału w konkursie ortograficznym. Do eliminacji szkolnych zgłosiło się 14 uczniów. Ideą konkursu jest promowanie poprawnej polszczyzny, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych.

Uczestnicy najpierw napisali dyktando „Rodzinny obiad”, a następnie przystąpili do rozwiązywania różnorodnych zadań ortograficznych. Forma ta sprawdziła się w naszej szkole i jest lubiana przez wszystkich. W teście dzieci uzupełniały tekst z lukami, rozwiązywały krzyżówkę, zagadki i musiały wykazać się umiejętnościami sformułowania zasad ortograficznych.

Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani przez swoich nauczycieli, lecz organizatorzy p. Renata Klimek i p Małgorzata Gawlik zadbali, aby w teście nie zabrakło ortograficznych pułapek, z którymi jak się okazało, dzielnie poradzili sobie zwycięzcy. „Połamania piór” i nie popełnienia żadnego błędu wszystkim uczestnikom konkursu życzyła wice – dyrektor Lucyna Wróbel. Poza tytułem Mistrza Ortografii uczniowie walczyli również o nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców, które zostaną wręczone podczas apelu szkolnego.

Do eliminacji gminnych Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego, który odbędzie się w naszej szkole 16 kwietnia 2010 roku zakwalifikowali się:

KATARZYNA KORZEC

Kl. III B

82 p

MAŁGORZATA KUPIEC

Kl. III B

69 p

PIOTR BARAN

Kl. III C

65,5 p

III MIEJSCE

Czwarte miejsce wywalczył Jakub Boryczka z klasy III b, a wyróżnienia otrzymały: Anna Zych klasa III a i Aleksandra Marek klasa III b.

Uczestnicy konkursu mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok.