12 lutego 2010 r. w  naszej szkole  odbyły się  eliminacje szkolne XII. Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Marii Kozaczkowej
            Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna w  Dąbrowie Tarnowskiej pod Honorowym  Patronatem Burmistrza Gminy  Dąbrowa Tarnowska  - Stanisława Początka.

Organizatorkami etapu szkolnego były p. Renata Klimek i p. Małgorzata Panek-Sojka.

Celem konkursu była popularyzacja poezji Marii Kozaczkowej i współczesnych  poetów  polskich oraz wyłonienie laureata, który będzie reprezentował szkołę w eliminacjach gminnych.

Do konkursu zgłosiły się następujące uczennice:

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

klasa

Prezentowane utwory

1.

Aleksandra Marusak

II a

M. Kozaczkowa „Zalipianka”

D. Gellner „Zły humorek”

2.

Klaudia Guca

II a

M. Kozaczkowa „Kolorowy domek”

K. Szpalski i M. Załucki „Dyżurny Ptyś”

3.

Maria Wątroba

II b

M. Kozaczkowa „Matka”

4.

Aleksandra Marek

III b

M. Kozaczkowa „Malowana wieś”

A. Widzowska-Pasiak „Ślimak”

5.

Wiktoria Śpiewak

III c

M. Kozaczkowa „Cisza”

St. Szuchowa „Zawierucha”

Jury w  składzie: Pani Marzanna Pikul i Pani Małgorzata Gawlik po przesłuchaniu wszystkich prezentacji postanowiło przyznać   I miejsce:  Aleksandrze Marek, uczennicy klasy III b.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a laureatka nagrodę książkową, które zostaną wręczone podczas uroczystego ogłoszenia wyników na najbliższym apelu.

Organizatorzy i jury dziękują uczniom za piękne prezentacje wierszy . Słowa uznania kierują także do nauczycieli, którzy zachęcili swoich uczniów do dzisiejszego „Spotkania z  poezją…”

Oli ,laureatce konkursu, życzymy dalszych sukcesów w  kolejnych eliminacjach, które odbędą się 23 lutego 2010 r. w  MBP im. M. Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej.