SZKOLNY  KONKURS  PIOSENKI  KARAOKE  DLA  KLAS  IV - VI

W dniu 16.02. 2010 roku w naszej szkole nauczyciele - wychowawcy świetlicy p. Jadwiga Miś i p. Małgorzata Gawlik zorganizowały szkolny konkurs piosenki karaoke „ I TY MOŻESZ ZOSTAĆ IDOLEM” dla klas IV-VI. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach – piosenki polskiej i piosenki angielskiej, w ramach realizacji projektu ogólnoszkolnego „Język zwierciadłem kultury narodów”.

Koncert zainaugurował p. dyrektor Zbigniew Soja, a całość poprowadziły wychowawczynie świetlicy. Uczniowskie występy oceniało jury w składzie p. Monika Skirzyńska – Guzik, p. Marzanna Pikul i p. Ewa Kmieć, które pod uwagę brało: poprawność intonacyjną, znajomość melodii, samodzielność wykonania, poprawność artykulacyjną oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Na początku uczniowie losowali piosenki z poszczególnych kategorii, które następnie przedstawili zebranej publiczności. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom i trudno było podjąć decyzję, kogo nagrodzić. Jako pierwsi wystąpili uczniowie w kategorii piosenki polskiej, w której zwycięzcami zostali:

I MIEJSCE   - KATARZYNA RECZEK  z klasy VI B, za  piosenkę „Ciągle pada” zespołu Czerwone gitary

II MIEJSCE -  MAGDALENA  CURYŁO  klasa VI A za piosenkę Wstawaj szkoda dnia- zespołu 2 plus 1

III  MIEJSCE  - JOANNA WĘGIEL    klasa IV B  -  za piosenkę „Nie daj się” z repertuary Dody

W kategorii piosenki angielskiej zwyciężyły:

I MIEJSCE  -  AGNIESZKA WALUS z klasy VI B  -piosenka „I just called to say I love you” Steve Wondera

II MIEJSCE – AGNIESZKA KUPIEC  z klasy VI B – piosenka  „Rivers of babylon” zespolu Boney M.

III MIEJSCE  - PAULINA MOŹDZIERZ z klasy IV A w piosence „Words” z repertuaru F.R Dawid

Organizatorzy nie spodziewali się, aż tak dużej ilości chętnych. Trwająca niemal 1,5 godziny impreza upłynęła w klimacie wielkiej zabawy. Ile z wykonanych piosenek zostało zaśpiewanych na  wysokim poziomie?  Nie jest tak ważne, jak masowy udział młodzieży w tej imprezie. Ważne jest również to, że młodzież chce śpiewać i w wielu przypadkach potrafi śpiewać.
              Była to też wspaniała okazja do przypomnienia nieco  zapomnianych dziś  pięknych polskich  i angielskich przebojów, które na stałe wpisały się do kanonów polskiej i angielskiej muzyki rozrywkowej i stanowią niezaprzeczalny element  kultur narodowych -  "Naród, który nie śpiewa, umiera" - śpiewajmy więc...

GRATULUJEMY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!