„W świecie polskich legend”

Chętni uczniowie klas trzecich, 11 stycznia zmagali się z pisemnym testem konkursu czytelniczego, dotyczącego znajomości polskich legend:  „Wiano świętej Kingi”,  „O Kraku, smoku wawelskim  i o królewnie Wandzie”, „Podanie o Lechu”, „Podanie o Popielu”, „Piast”,  „Syrena”, „Bazyliszek”,  „Złota Kaczka”. Organizatorem konkursu była p. Marzanna Pikul – nauczyciel bibliotekarz.

Konkurs miał na celu rozwijanie czytelnictwa, zapoznanie uczniów z niektórymi polskimi legendami, rozbudzenie chęci poszerzania swojej wiedzy.

Zwycięzcami są wszyscy uczestnicy! Już sam udział w konkursie jest powodem do zadowolenia. Zdobyta wiedza i odpowiednie na tym poziomie rozwoju doświadczenie, z pewnością okażą się przydatne w kolejnych etapach edukacji. Uczestnicy wykazali się bardzo szczegółową znajomością legend. Osoba, która zdobyła I miejsce, miała 63 punkty na 65 punktów możliwych do uzyskania.

Wszystkim gratulujemy!

Wyniki konkursu:

I miejsce      Natalia Pietras kl. III b

II miejsce     Małgorzata Kupiec kl. III b

III miejsce ex.  – Natalia Ogorzelec kl. III c

Natalia Trędota kl. III b

Piotr Klimowski kl. III b

Wyróżnienia otrzymują:

Wiktoria śpiewak kl. III c, Dominika Kogut kl. III c, Katarzyna Miś kl. III c, Kamil Miś kl. III b

Kinga Barnaś kl. III c, Angelika Czajkowska kl. III b