„EKOMANIAK” – szkolny  konkurs ekologiczno – przyrodniczy

dla uczniów kl. I-III

W dniu 19 kwietnia 2010 roku został przeprowadzony szkolny konkurs ekologiczny „EKOMANIAK” przez wychowawców świetlicy szkolnej  p. M. Gawlik, p. J. Miś i wychowawcę klasy III b p. R. Klimek w ramach realizacji programów ekologicznych.

Celem konkursu było promowanie działań mających na celu ochronę środowiska naturalnego oraz podejmowanie przez uczniów różnorodnych działań na rzecz popularyzacji ochrony środowiska.

W konkursie tym wzięło  udział  26 uczniów z klas  I -  III. Uczestnicy zostali wybrani poprzez eliminacje klasowe.

Konkurs miał formę testu, oraz rebusów i zagadek ekologicznych. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy zdobytej na lekcjach oraz na zajęciach w ramach realizacji programu ekologicznego realizowanego przez organizatorów konkursu.

W konkursie wzięli udział: Michał Toczek kl. I a, Maksymilian Mol kl. I a,  Gabriela Kapka kl. I b, Natalia Golonka kl. I b, Klaudia Guca kl. II a, Michał Skrzek kl. II a, Gabriela Sajdak kl. II b, Magdalena Kogut kl. II b, Hubert Sas kl. II a, Dominika Augustyniak kl. II b, Katarzyna Korzec kl. III b, Małgorzata Kupiec kl. III b, Michał Walus kl. III b, Jakub Boryczka kl. III b, Natalia Trędota kl. III b, Natalia Pietras kl III b, Aleksandra Czupryna kl. III b, Wiktoria Sas kl. III b, Ewelina Kurek kl. III a, Wiktoria Grzech kl. III a, Wiktoria Fijał kl. III a, Piotr Baran kl. III c, Natalia Ogorzelec kl. III c, Wiktoria Śpiewak kl. III c, Paulina Dziedzic kl. III a, Dominika Trela   kl. III c.

Po sprawdzeniu prac uczestników konkursu wyłoniono zwycięzców z poszczególnych kategorii wiekowych:

KLASY I

I miejsce –   Michał Toczek    klasa I a

II miejsce – Maksymilian Mol  klasa I a

III miejsce – Gabriela Kapka  klasa  I b

KLASY  II

I miejsce –   Klaudia Guca    klasa    II a

II miejsce –  Michał Skrzek  klasa   II a

III miejsce -  Gabriela Sajdak   klasa   II b

KLASY III

I miejsce  -  Katarzyna Korzec   klasa III b

II miejsce  - Małgorzata Kupiec  klasa III b

III miejsce – Michał  Walus    klasa III b

Dla zwycięzców przewidziano dyplomy oraz ciekawe nagrody, które zostaną wręczone na apelu szkolnym z okazji Dnia Ziemi.

Zapraszamy za rok!