KONKURS „ZBIERAMY ZUŻYTE BATERIE 2010”

W ramach kontynuacji udziału w akcji REBA ogłaszamy  szkolny, międzyklasowy konkurs ekologiczny zachęcający do zbiórki zużytych baterii. Klasa, która zbierze najwięcej kilogramów baterii będzie mieć dofinansowaną wycieczkę ekologiczną.

Dwa lata temu nagrodzeni uczniowie pojechali  do gospodarstwa agroturystycznego, gdzie mieli możliwość zabawy na placu zabaw, jazdy konnej, poznać różne gatunki roślin. Pobyt zakończył się wspólnym ogniskiem. Rok temu uczniowie poznali uroki przyrodnicze Pienin, podziwiali cenne osobliwości przyrody ożywionej i nieożywionej rezerwatu - Wąwóz Homole. Odbyli rejs widokowo – spacerowy po Jeziorze Czorsztyńskim statkiem „Biała Dama” w czasie, którego zobaczyli malownicze ruiny zamku czorsztyńskiego i niedzickiego. Na środku jeziora widzieli słynną Ptasią Wyspę, która jest doskonałym miejscem lęgowym dla ptaków. Jednakże najwięcej radości sprawił dzieciom ekscytujący zjazd kolejką górską (zakręconą zjeżdżalnią) torem saneczkowym typu roller coaster.

Konkurs będzie trwać od 23 marca 2010 r. do 31 maja 2010 r.

Dzięki pomysłowi i pomocy zebrano rekordową liczbę zużytych baterii 197.5 kg. Zebrane baterie prześlemy do korporacji ekologicznej, równocześnie zbierając punkty,  1 pkt =1 kg.

Zebrane punkty wymienimy na nagrody, które wzbogacą zaplecze dydaktyczne naszej szkoły.

Koordynatorzy: p. Anna Fido i p. Jadwiga Wróbel