MISTRZ ORTOGRAFII W GMINIE DĄBROWA TARNOWSKA

Dnia 16 kwietnia 2010 r. w naszej szkole odbył się po raz siódmy  gminny etap VII Międzypowiatowego  Konkursu  Ortograficznego dla klas I - III. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 7 szkół z gminy Dąbrowa Tarnowska:

·          Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

·          Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

·         Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielikm

·         Publiczna Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej

·         Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej

·         Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie

·         Publiczna Szkoła Podstawowa w Sutkowie

W konkursie startowali szkolni mistrzowie ortogafiii.  Zakodowane prace uczniów poprawiała komisja złożone z nauczycieli ze szkół  biorących udział w konkursie.

Zaszczytne tytuły Gminnych Mistrzów Ortografii  zdobyli następujący uczniowie:

Małgorzata Kupiec klasa III b  - PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

Piotr Baran klasa III c - PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

II miejsce: Katarzyna  Korzec klasa III b -  PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

III miejsce: Justyna Moll - PSP nr 1  w Dąbrowie Tarnowskiej

Mistrzowie ortografii (w tym roku gmina Dąbrowa Tarnowska ma ich dwoje)  będą reprezentować naszą gminę w VII Międzypowiatowym Konkursie Ortograficznym dla klas I – III, który odbędzie się  5 maja w Porąbce Uszewskiej.

Celem konkursu  było mobilizowanie uczniów do korzystania z wydawnictw ortograficznych, utrwalanie zasad ortograficznych, kształtowanie sprawności ortograficznej, propagowanie i utrwalanie zasad pisowni polskiej. Ponadto uczestnicy  konkursu ortograficznego mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii i porównać je ze swoimi rówieśnikami z innych miejscowości. Dzięki takim imprezom uczniowie doskonalą wiedzę o ortografii.

Organizatorzy: Renata Klimek, Małgorzata Gawlik, Lucyna Wróbel dziękują Dyrekcji Szkoły za ufundowanie cennych nagród i dyplomów wszystkim uczestnikom konkursu oraz opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów się spotkamy!