Finał V Międzypowiatowego Konkursu Czytelniczego uczniów klas I- III

„Lubię i  umiem czytać

25 marca 2010 r. w  Zespole Szkół Publicznych w  Turzy odbył się Finał   Międzypowiatowego Konkursu Czytelniczego uczniów klas I- III „Lubię i  umiem czytać”,  który  przebiegał pod hasłem: W krainie wyobraźni.

W  finale brały udział czterosobowe reprezentacje gmin, wyłonione w  gminnych konkursach. W  ich skład wchodzili: Gminny Mistrz Pięknego Czytania oraz trzech Gminnych Ekspertów wykazujących się bardzo dobra znajomością lektur podanych w załączniku regulaminu konkursu.

W  konkursie dzielnie zmagały się ze sobą drużyny z  12 gmin zrzeszonych  w  Samorządowym Centrum Edukacji w  Tarnowie.

Reprezentacja Gminy Dąbrowa Tarnowska, a  zarazem uczniowie naszej szkoły w  składzie: Katarzyna Korzec klasa 3b, Jakub Boryczka klasa 3 b, Kazimierz Kawa klasa 2 b – zdobyli  w  Turnieju Zadaniowym II miejsce  pod względem ilości uzyskanych punktów.

Wiktoria Szkotak uplasowała się na czwartym miejscu w  Konkursie Pięknego Czytania.

Gratulujemy bogatej wiedzy i wysokich lokat !!!