II i III miejsce w Finale VII Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego Klas 1 – 3.

5 maja 2010 roku w  Zespole Szkół w  Porąbce Uszewskiej odbył się finał  VII Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego Klas 1 – 3. Konkurs swoim zasięgiem obejmował 12 gmin z  powiatu tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego zrzeszonych w  SCE.

W  efekcie do finału zakwalifikowało się 34 uczestników – Gminnych Mistrzów Ortografii, w  tym nasi uczniowie: Piotr Baran , Małgorzata Kupiec i Katarzyna Korzec. W  trakcie zmagań finałowych uczniowie mieli za zadanie napisać dyktando oraz rozwiązać test ortograficzny. Musieli się wykazać umiejętnością poprawnej pisowni, a  także bardzo dobrą znajomością zasad ortograficznych. Komisja oceniająca prace uczniów zgodnie orzekła, iż poziom ich umiejętności był bardzo wysoki. Nasi uczniowie zdobyli bardzo wysokie lokaty:

II miejsce: Katarzyna Korzec  -   kl. 3 b

III miejsce: Małgorzata Kupiec  -   kl. 3 b

Wyróżnienie: Piotr Baran – kl. 3 c

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy sukcesu!