CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

18 czerwca 2010 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość podsumowania akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, prowadzonej przez Bibliotekę i Świetlicę Szkolną. Fragmenty książek czytały panie: Bogumiła Miodowska - Ćwierz  - nauczyciel bibliotekarz z Gimnazjum nr 1 oraz Jadwiga Kusior – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. W ciągu roku na Świetlicy Szkolnej książki czytali rodzice, dziadkowie, nauczyciele oraz osoby pełniące ważne funkcje w mieście.

Podczas spotkań dla klas I –III i IV - VI zostały wręczone dyplomy za wysokie wyniki w czytelnictwie i podziękowania dla uczniów za bezinteresowne przekazanie darów książkowych do biblioteki szkolnej. Jednocześnie zachęcano dzieci do  spędzania wakacji z ulubioną książką, uświadamiano korzyści jakie płyną z czytania. Również zostały rozlosowane słodkie nagrody spośród osób, które złożyły dary dla swoich rówieśników z Afryki. Akcję prowadziło Szkolne Koło PCK i Samorząd Uczniowski.