Prezentacja Węgier

7 stycznia 2010 r. Szkolny Klub Europejski „Euroczat” zaprezentował uczniom kolejny kraj europejski, Węgry. Gośćmi uroczystości byli Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Starosta Powiatu Wiesław Krajewski, Dyrektor MBP Jadwiga Kusior oraz dyrekcja szkoły.

„Euroczat” ma w swoim dorobku prezentacje takich państw, jak: Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Szwecja, Holandia, Włochy, Irlandia, Grecja, Czechy. Dzięki nim uczniowie mogli zdobyć lub poszerzyć swoją wiedzę o Europie. Członkowie klubu, którymi są uczniowie klas VI b i III b zaprezentowali wiele ciekawostek związanych z historią Polski i Węgier, atrakcjami turystycznymi, oryginalnymi potrawami kuchni węgierskiej.  Pokaz został urozmaicony m. in. pantomimą o królowej Kindze, czardaszem w wykonaniu wychowanków świetlicy szkolnej. Również, wszyscy zgromadzeni  mogli posłuchać fragmentów utworów F. Liszta, J. Brahmsa oraz wykonania piosenki „Dziewczyna o perłowych włosach”, najbardziej znanego węgierskiego zespołu  rockowego, „Omega”.

Za przygotowanie scenariusza, oprawy muzycznej, uczniów, wykonanie dekoracji, strojów, odpowiedzialne były panie sprawujące opiekę nad klubem: Małgorzata Gawlik, Marzanna Pikul, Renata Klimek. Taniec przygotowała pani Jadwiga Miś.