REGULAMIN KONKURSU INFORMATYCZNEGO

NA ALBUM o WARSZAWIE i LONDYNIE

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV –VI Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Organizowany jest w ramach projektu edukacyjno – wychowawczego „Język zwierciadłem kultury narodów” realizowanym w roku szkolnym 2009/2010.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do pogłębienie wiedzy o Warszawie i Londynie,  rozbudzenie w uczniach potrzeby poznania języka ojczystego i obcego, rozwijanie zainteresowań informatycznych, popularyzowanie wykorzystania komputera do rozwiązywania problemów, możliwość stosowania różnych programów, stworzenie możliwości rywalizacji.

Uczniowie mają za zadanie wykonać albumu o Warszawie i Londynie. W albumie powinny się znaleźć najważniejsze informacje o tych stolicach ( położenie, ilość mieszkańców, kto stoi na czele państwa i itp.), zdjęcia najsłynniejszych budowli, zabytków. Umieszczane informacje mają być w dwóch językach. Informacje o Warszawie w języku angielskim, o Londynie

w języku polskim. Zdjęcia podpisane.

Album powinien zawierać co najmniej 10 stron ( po 5 o każdej stolicy).

Praca indywidualna lub grupowa (dwie osoby).

Czas realizacji 26.04.2010 r.

Nauczyciele udzielający wskazówek: p. Katarzyna Pikul, p. Ewa Kmieć, p. Małgorzata Wódka, p. Wioletta Zych.

Prace należy składać do p. Małgorzaty Wódka i p. Wioletty Zych.

Odpowiedzialni za przeprowadzenie konkursu: p. Małgorzata Wódka i p. Wioletta Zych.