REGULAMIN KONKURSU PIOSENKI POLSKIEJ I ANGIELSKIEJ

„Angielsko – polskie śpiewanie”

Konkurs przeznaczony jest dla kas I-III oraz IV –VI Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Organizowany jest w ramach projektu edukacyjno-wychowawczego „Język zwierciadłem kultury narodów”.

Kategorie konkursu:

A.  Klasy I-III

1.      Soliści /może towarzyszyć im 3 osobowy chórek/- maksymalnie 2 osoby z każdej klasy

2.      Duety – maksymalnie 2 duety z każdej klasy

3.      Zespoły wokalne / 3-6 osób/- maksymalnie 1 zespół z każdej klasy

B.  Klasy IV-VI

2.      Duety– maksymalnie 2 duety z każdej klasy

3.      Zespoły wokalne / 3-6 osób//- maksymalnie 1 zespół z każdej klasy

Uczniowie przygotowują 2 piosenki – jedną polską,  a drugą w języku angielskim.  Muszą zaśpiewać je przed jury i publicznością. Podkład muzyczny – linia melodyczna: nagrania mp3, karaoke. Wyboru piosenek uczniowie dokonują sami lub z pomocą nauczycieli języka angielskiego, muzyki i wychowawców świetlicy. Każdą samodzielnie zgłoszoną przez uczniów piosenkę muszą zatwierdzić główni organizatorzy konkursu. Występ jednego uczestnika nie może przekraczać 5 minut.

Ocenie podlegać będzie:

1.      Przygotowanie muzyczne - muzykalność, intonacja, poczucie rytmu

2.      Wykonanie – interpretacja, prezentacja na scenie, walory artystyczne

3.      Dobór repertuaru – wartość artystyczna piosenki, dopasowanie do wieku i osobowości uczestnika

4.      Dykcja – wymowa polska i angielska

5.      Znajomość pamięciowa tekstu

W każdej kategorii oceny uczestnik może otrzymać od 0-5 punktów od każdego z jurorów, uczestnicy korzystający z wyświetlonego tekstu w języku angielskim mogą otrzymać w kategorii piątej jedynie 1 punkt. Obowiązuje pamięciowa znajomość tekstu piosenki polskiej.

Konkurs odbędzie się w 11 stycznia 2010 roku.

Zgłoszenia do konkursu przyjmuje p. Monika Guzik-Skirzyńska do 30 listopada 2009 roku!

Organizatorzy konkursu:

- p. Monika Guzik-Skirzyńska