RENESANSOWI SZÓSTOKLASIŚCI

Dwa zespoły składające się z uczniów klas szóstych (6a – Anna Forgiel, Karolina Dudek, Jakub Partyński, Bartłomiej Weryński oraz 6b – Joanna Turaj, Agnieszka Kupiec, Agnieszka Walus, Aleksandra Pochroń) wzięły udział w konkursie plastycznym pt.: „Renesans XXI wieku” organizowanym przez krakowskie Stowarzyszenie Willa Decjusza.

Krakowianie są inicjatorem programu edukacyjnego pod tym samym tytułem. Program ma na celu wypracowanie nowoczesnego modelu edukacji kulturowej skierowanej do dzieci i młodzieży szkolnej oraz ich nauczycieli i opiekunów. Celem projektu jest uzupełnienie edukacji szkolnej o tematykę związaną z dziedzictwem kulturowym oraz zwrócenie uwagi uczniów na nowe obszary zainteresowań.

Zadaniem uczniów biorących udział w konkursie plastycznym było wykonanie pracy na bazie przesłanego szablonu „Stworzenie Adama”. Liczył się pomysł,  wykonanie i przesłanie.

Uczniowie klasy 6a i 6b niestety nie zakwalifikowali się do zwycięskiej piątki laureatów, jednak prace dąbrowskich szóstoklasistów w naszym mniemaniu wcale nie są gorsze. Uczniowie włożyli wiele wysiłku w prace plastyczne, nad którymi trudzili się popołudniami rezygnując ze swojego wolnego czasu. Wykazali się nie tylko umiejętnościami plastycznymi, ale również udowodnili sobie i innym, że potrafią twórczo pracować w grupie, w pełnym zrozumieniu i zgodzie.

Nauczyciele i wychowawcy naszej szkoły to doceniają.

W naszych oczach zwyciężyliście!

Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!

Poniżej prace naszych uczniów oraz zwycięskie prace uczniów ze szkół z nami konkurujących. Zwycięzcom gratulujemy! My spróbujemy następnym razem!

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rajbrocie, Rajbrot 3