„ ŚPIEWAJMY  RAZEM”

W dniu 1 czerwca , z okazji Dnia Dziecka  nauczyciele świetlicy szkolnej  kolejny trzeci już raz zorganizowały dla uczniów klas I-III  konkurs piosenki  Karaoke po hasłem „Śpiewajmy razem”.  Karaoke  polega na śpiewaniu piosenek, z podkładem melodii i słowami, które wyświetlają  się na dużym ekranie

Do konkursu spośród wielu chętnych zakwalifikowało się 14 dzieci  -  po dwoje z każdej klasy. Klasę I a reprezentowali: Kacper Klimowski i Maks Mol, klasę I b – Oliwia Trójniak i Gabrysia Kapka. Z klasy IIa wystąpiły: Klaudia Guca i Ola Marusak,a z II b Agnieszka Baran i Marcin Cygan.  Ewelina Kurek i Klaudia Waśniowska   to uczestniczki konkursu z klasy III a , a Ola Czupryna i Kasia Korzec śpiewały reprezentując klasę III b. Klasę III c reprezentowali   Dominika Trela i Piotr Baran.

Klasy I i  II  miały do wykonania repertuar piosenek dziecięcych np.: A ja wolę moją mamę, Śpiąca królewna, Puszek Okruszek czy Pokochaj pluszowego misia. Klasy III zaś musiały wykazać się znajomością piosenek muzyki rozrywkowej z repertuaru Czerwonych Gitar , zespołu Feel czy Dody.

Uczestnicy wykonywali poszczególne piosenki po wcześniejszym losowaniu, jury zaś dokonywało oceny. W skład komisji oceniającej wchodziły Panie: wicedyrektor Lucyna Wróbel, bibliotekarz  Marzanna Pikul i wychowawca świetlicy Małgorzata Gawlik.

Po przesłuchaniu wszystkich wykonawców jury zdecydowało że:

I miejsce zdobyły równocześnie Ola Marusak z klasy IIa  i Kasia Korzec z klasy III b

II miejsce wyśpiewał Piotr Baran z klasy III c

III miejsce zdobył  Maks Mol z  I a

IV zdobył  Kacper Klimowski z klasy I a

Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody, pozostali wykonawcy dyplomy za udział i drobne upominki.

Konkurs przebiegał w miłej, radosnej atmosferze, gdzie nie tylko uczestnicy mogli zaprezentować swoje zdolności wokalne, ale też cała publiczność - uczniowie wraz  z  wychowawczyniami - , która chętnie  śpiewała w przerwach  konkursu.