Sukces uczennicy klasy VI a

Inga Piotrowska zajęła I miejsce w konkursie poetycko – plastycznym „Błogosławiona Karolino świeć nam przykładem”.

Konkurs, będący wspaniałą inicjatywą szerzenia kultu Błogosławionej Karoliny, odbył się pod patronatem Biskupa Tarnowskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego i wójta Gminy Radłów.

Komisja w składzie: mgr Ryszard Ostrowski – przewodniczący, mgr Ferdynand Gawron, dr Jacek Kucaba, mgr Kazimierz Dżalak, mgr Krystyna Putała, ks. Zbigniew Szostak, mgr Józef Trytek, mgr Bernadeta Styczeń oceniła łącznie 1 042 prac – w tym 793 plastycznych i 249 poetyckich.

Prace konkursowe zostały przesłane z województwa małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego, kujawsko – pomorskiego, zachodnio – pomorskiego, podlaskiego, lubelskiego, łódzkiego, pomorskiego, wielkopolskiego, warmińsko – mazurskiego i świętokrzyskiego. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace zostały opublikowane w pięknym biuletynie pokonkursowym.

Uczennica wnikliwie przemyślała temat konkursu i zgodnie z tematyką napisała wiersz, który prezentujemy poniżej. Gratulujemy także op. mgr Annie Fido i rodzicom Ingi.

Życzymy dalszych sukcesów.

Wiersze w kategorii klas IV - VI Inga Piotrowska PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

Naucz nas miłości
Czy czarny anioł wystrugany z drewna nie jest godzien miłości?
Czyż to nie ona płynie w jego żyłach?
Bez uczucia byłby nikim
kwiatem bez wody
łodygą bez korzenia
Gdy ciało umiera dusza się rodzi