Święto Drzewa w naszej szkole

Już od wielu lat prowadzimy edukację ekologiczną. Ciekawą formą krzewienia świadomości ekologicznej i propagowanie kultury środowiskowej jest organizowanie przez nas akcji „Święto Drzewa”, którego obchody przypadają na 10 października. Mottem przewodnim tegorocznej akcji było: „I Ty posadź drzewo”. Osobami wspierającymi akcję była: dyrekcja szkoły, pracownicy Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska oraz Stowarzyszenie Kulturalno - Ekologiczne Klubu Gaja. Głównym celem akcji było zaktywizowanie uczniów do działań ekologicznych poprzez bezpośrednie uczestnictwo, propagowanie idei ochrony przyrody, popieranie działalności organizacji ekologicznych, spotkanie się z pracownikami instytucji wspierających działania na rzecz ochrony (leśnikiem) oraz budzenie świadomości ekologicznej wśród społeczności lokalnej. Dlatego na terenie szkoły rozpropagowaliśmy materiały informujące o Święcie Drzewa (ulotki i plakaty otrzymane od Klubu Gaja) oraz 8 października 2009 roku uczniowie klas piątych i szóstych pod opieką p. Anny Fido, p. Jadwigi Wróbel, p. Małgorzaty Wódka i p. Sławomira Batora oraz pracownika Nadleśnictwa p. Grzegorza Świątkowskiego wybrali się do pobliskiego Belerytu, gdzie zawiesili ekokarteczki z hasłami ekologicznymi i „Prośbami drzew do ludzi”. Następnie posadzili 5 dębów, którym nadali imiona: Ygrosław, Piątosław, Koniokrad, Grzegorz, Drzewomir. Uczniowie bardzo miło spędzili czas na łonie przyrody w otoczeniu drzew dąbrowskiego lasu.