„Świat Harry'ego Pottera” – wyniki konkursu czytelniczego

Konkurs został przeprowadzony 13 maja 2010 roku. Wzięło w nim udział 14 osób z klas III-VI, zafascynowanych postacią czarodzieja.

Początkowo w zmaganiach ze znajomości treści książek o Harrym Potterze mieli uczestniczyć tylko uczniowie klas starszych, potem dołączyli jeszcze trzecioklasiści, którzy bardzo chcieli zmierzyć się ze swoimi koleżankami i kolegami. Prośbom nie było końca. Nie przeraziła ich ogromna ilość pytań testowych, szybsze tempo pracy piątoklasistów czy szóstoklasistów, czas rozwiązania testu. Jak pokazują wyniki konkursu, najmłodsi świetnie sobie poradzili.

Poziom znajomości wszystkich siedmiu części książki był niewiarygodnie wysoki, dlatego pytania musiały być trudne, aby z łatwością dało się wyłonić trzy najlepsze osoby. Uczniowie znają prawie na pamięć wszystkie wydarzenia jakie miały miejsce w danej części książki, rozdziale. Doskonale potrafią opisać wszystkie postaci i miejsca. Naprawdę trudno ich czymkolwiek zaskoczyć, dlatego przygotowanie 140 pytań konkursowych wymagało wiele trudu i czasu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania w poznanie całego cyklu powieści i życzymy tak dobrej znajomości innych książek.

A oto wyniki konkursu:

I miejsce: Dominika Miodowska kl. V b

II miejsce: Agnieszka Kupiec kl. VI b

III miejsce: Małgorzata Kupiec kl. III b

IV miejsce: Jakub Kupiec kl. V a

V miejsce: Jakub Minor kl. IV a

VI miejsce: Michał Białas V a

VII miejsce: Aleksandra Houda kl. IV a

VIII miejsce: Jan Sojka kl. V a

IX miejsce: Wojciech Kolarczyk kl. IV a

X miejsce: Wiktoria Fijał kl. III a

XI miejsce ex.: Piotr Baran kl. III c, Ewelina Kurek kl. III a

XII miejsce ex.: Jakub Boryczka kl. III b, Bartosz Osika kl. VI a

Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe dyplomy i książki.