W dniu 14 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 obchodzono „Święto Szkoły”, na które przybyli goście: Przewodnicząca Rady Rodziców  Pani Małgorzata Furgał,  Zastępca Burmistrza Pan Marek Minorczyk Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury Pan Paweł Chojnowski oraz Rodzice i Dziadkowie  naszych uczniów.

Część artystyczną wykonali uczniowie klas drugich , których do występu przygotowały : Pani Małgorzata Panek-Sojka i Pani Barbara Trzpit, Pani Małgorzata Gawlik i Pani Jadwiga Miś.

Pojawił się też niezwykły gość – sam Mikołaj Kopernik – w którego rolę wcielił się uczeń klasy II b Kazik Kawa.

Wszyscy mogliśmy zobaczyć krakowiaka, którego tańczyły dzieci z klasy II B oraz grupę taneczną "Blue Stars" wykonany przez dziewczynki z klas IV –VI.

Uczniowie bawili się przy dźwiękach zespołu Amadeo. Rodzice zaś serwowali smaczne poczęstunki.

Wszystkim dziękujemy za udział i uświetnienie tej uroczystości.