IV  SZKOLNE  MISTRZOSTWA GRY W  WARCABY  DLA  KLAS I - III

Warcaby to popularna gra planszowa dla dzieci i dorosłych. Grają w nią dzieci w szkole, na przerwach, na zajęciach pozalekcyjnych, a także w domu z rodzicami, rodzeństwem, kolegami. Warcaby rozwijają intelekt, uczą logicznego myślenia. W naszej szkole gra ta jest również bardzo popularna. Szczególnie chętnie grają w nią wychowankowie  świetlicy szkolnej. Kontynuując tradycje ostatnich lat nauczyciele wychowawczynie p. Jadwiga Miś i p. Małgorzata Gawlik zorganizowały Szkolne Mistrzostwa Gry w Warcaby.

Rozgrywki przebiegały w dwóch etapach. W pierwszym etapie brało udział 32 uczniów. Po pierwszych rozgrywkach, które trwały kilka dni, do drugiego etapu przeszło 16 uczniów - Zaborek Aleksandra kl. I a, Burzec Hubert kl. I b, Jasak Paulina kl. I b, Mol Maksymilian kl. I a, Kapka Gabriela kl. I a, Guca Klaudia kl. II a, Chrościńska Emilia kl. II b, Baran Agnieszka kl. II b, Lizak Dawid kl. II b, Rogowski Piotr kl. II b, Panek Michał kl. III a, Wężowicz Bartłomiej kl. III b, Kaczówka Mateusz kl. III c, Rarus Maciej kl. III c, Baran Piotr kl. III c i Czarnecki Eryk kl. III c. Spośród nich do półfinału przeszło 8, a do finału 4 uczestników konkursu. Finałowa czwórka rozegrała walkę o finał, o trzecie i czwarte miejsce.

I miejsce i tytuł  Mistrza Gry w Warcaby z klas  I - III  wywalczył  Maciej  Raus z kl. IIIc

II miejsce i tytuł vice mistrza zdobył Piotr Baran również z klasy III c.

III miejsce otrzymał Dawid Lizak z klasy II b,

IV miejsce zdobyła jako jedyna dziewczynka Klaudia Guca z kl. II a.

Chętnych, którzy w tym roku nie zdołali zakwalifikować się do konkursu zapraszamy za rok.