Niezapomniane chwile w Warszawie

Uczniowie klasy VI a i VI b oraz V a pod opieką pani Anny Fido, pani Małgorzaty Wódka oraz rodziców pani Anny Piotrowskiej i pani Barbary Wojtas byli na dwudniowej wycieczce w Warszawie od 10 do 11 czerwca 2010 roku. W pierwszym dniu pobytu w stolicy dzieci spacerowały po Łazienkach Królewskich, następnie dzięki życzliwości posłów pana Rojka i pana Czesaka mogli uczestniczyć przez chwile w obradach sejmu. Zobaczyli także od środka budynek senatu. Ten punkt programu najbardziej podobał się uczniom. Uczestnicy wycieczki zwiedzali Belweder od zewnątrz, a także przejeżdżali Krakowskim Przedmieściem na Stare Miasto, zwiedzali: Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Katedrę św. Jana, Rynek Starego Miasta, pomnik Małego Powstańca, Pomnik Nike, Grób Nieznanego Żołnierza. Wieczorem pojechali do obiektu noclegowego Annopol, gdzie zjedli obiadokolacje i spędzili noc. Drugiego dnia po zjedzeniu śniadania udali się na Cmentarz Powązkowski, gdzie oddali hołd wielu nieżyjącym sławnym Polakom, a także ofiarom Smoleńska. Mieli przyjemność przejechać się metrem, wyruszając z najpiękniejszej jego stacji. Byli w Pałacu Kultury i Nauki, gdzie wyjechali na XXX piętro i zwiedzili piękną wystawę „Nasza Ziemia”. Jako ostatni punkt programu przewidziany był śliczny Wilanów, uczniowie zwiedzali park, odpoczywając także na brzegu Wisły. Na zakończenie wycieczki zjedli bardzo smaczny obiad w wilanowskiej restauracji. W drodze powrotnej spotkała ich niesamowita niespodzianka – spotkali reprezentację narodową piłkarzy ręcznych. Z autografami piłkarzy i pełni wrażeń wrócili w późnych godzinach wieczornych do domu.