„Poznaj po słowie, co kto ma w głowie”

W konkursie językowym dla klas IV-VI, nawiązującym do ogólnoszkolnego projektu edukacyjnego „Język zwierciadłem kultury narodów”, wzięło udział 10 osób. Wszyscy uczestnicy rozwiązywali pisemny test składający się z 25 pytań. Zadania nie były łatwe, ale większość uczniów bardzo dobrze sobie z nimi poradziła. Wiedza zdobyta na lekcjach języka polskiego była niezbędna m. in. przy objaśnianiu związków frazeologicznych, synonimów, porządkowaniu wyrazów wg wskazanej zasady, poprawianiu błędów w zdaniach, pisaniu zaproszenia. Ponadto trzeba było wiedzieć w jakim słowniku szukać znaczenia odpowiedniego wyrazu, terminu czy też zasad poprawnej pisowni. Organizatorem konkursu była Biblioteka Szkolna.

Wyniki:

I miejsce: Inga Piotrowska kl. VI a

II miejsce: Aleksandra Pochroń kl. VI b

III miejsce: Patrycja Wójcik kl. VI b

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udziału w konkursie i aktywnej postawy uczniowskiej, godnej naśladowania. Szczególne uznanie należy się Ani Chojnowskiej z klasy IV b, najmłodszej uczestniczki, która bez obaw postanowiła rywalizować ze starszymi koleżankami i kolegami.

Uczestnicy zmagań otrzymają wzorowe wpisy i „piątki” z języka polskiego. Zdobywczyniom trzech pierwszych miejsc zostaną wręczone na najbliższym apelu wychowawczym pamiątkowe dyplomy.

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!!!