24 czerwca 2010 roku o godzinie 16.00 odbyło się uroczyste pożegnanie klas VI. Przewodnicząca szkoły Agnieszka Walus powitała wszystkich przybyłych gości, dyrekcję, grono pedagogiczne, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów. Dyrektor szkoły uroczyście wręczył świadectwa, nagrody książkowe, dyplomy, listy gratulacyjne, podziękowania rodzicom. Gratulował uczniom wielu sukcesów i wysokiego wyniku na sprawdzianie.

Następnie odbyło się przekazanie przez klasy szóste sztandaru szkoły klasom piątym oraz ślubowanie absolwentów. Przewodnicząca szkoły Agnieszka Walus przekazała władzę, przewodniczącej wybranej przez uczniów 2 czerwca 2010 r., Laurze Orwat, która żegnając ustępującą przewodniczącą wręczyła jej drobny upominek na pamiątkę pełnienia funkcji przewodniczącej szkoły jako wyraz wdzięczności.

Kolejnym punktem programu było pożegnanie wieloletniej opiekunki SU, p. Haliny Micek. Oto słowa pożegnania:

Szanowna Pani

Dziś wielką wdzięczność czujemy i z serca dziękujemy, że od lat w trudzie i znoju budowała Pani obraz naszej szkoły.

Pani pogoda ducha, poświęcenie, chęć niesienia pomocy, zrozumienie, zaangażowanie w prace na rzecz uczniów, tworzenie atmosfery pełnej życzliwości na zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięci.

Stała się Pani dla nas Przyjaciółką, na której zawsze można polegać, która zawsze służy wsparciem.

Kochana Pani!

Nadszedł czas, kiedy coś się kończy, ale i coś zaczyna.

Zawsze mimo problemów towarzyszy Pani uśmiech i dobre słowo, dlatego proszę pozwolić, że pożegnamy dziś Panią krótkim wierszem na wesoło:

Najlepsze życzenia, to marzeń spełnienia.

Bo cóż piękniejszego, niż właśnie marzenia ...?

Wiek emerytalny po to jest nam dany,

By realizować niespełnione plany.

Więc nie ma co patrzeć na swą kartę zdrowia.

Tylko łykać życie i się delektować.

Brać wszystko co jeszcze do wzięcia zostało.

Póki posłuszeństwa nie odmówi ciało.

Samorząd Uczniowski oprócz kwiatów, ciepłych słów podziękowań

i pożegnań, skromnego upominku pragnie obdarować Panią okolicznościowym Medalem Honorowym za mistrzowskie przekazywanie wiedzy i wychowywanie oraz sprawowanie opieki nad Samorządem Uczniowskim.

Następnie  kl. V pożegnały klasy VI wręczając im „słoniki na szczęście”.

Później  rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas VI i V pod kierunkiem wychowawczyń p. Anny Fido i p. Katarzyny Pikul.

Nad oprawą muzyczną czuwała p. Monika Guzik -  Skirzyńska.

Gratulujemy wszystkim absolwentom i życzywy wysokich wyników.