220. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jak każdego roku,  w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się w ostatnim dniu nauki w kwietniu, 29 o godz. 10. W tym roku w przygotowaniu akademii wzięli udział głównie uczniowie klasy IV a i IV c pod kierunkiem p. Anny Fido i p. Marty Smolichy oraz chór szkolny, który przygotowała p. Monika Guzik-Skirzyńska.

Na uroczystość przybyli m.in. Przewodniczący Rady Rodziców p. Andrzej Sołtys, Dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkoli p. Marian Gajda. W czasie występu zostały przypomniane wydarzenia, jakie towarzyszyły uchwaleniu konstytucji w 1791 r. Nie zabrakło też pieśni patriotycznych.

Po występie uczniów pan dyrektor wraz z p. Ewą Kmieć wręczył dyplomy i nagrody książkowe zwycięzcom  szkolnego konkursu języka angielskiego. Natomiast p. Andrzej Sołtys uczniowi klasy V a, Marcinowi Kawie nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców.  Marcin w ostatnim czasie odniósł wielki sukces, został laureatem Małopolskiego Konkursu Przyrodniczego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.