WYJAZD DO PORONINA

W ramach zagospodarowania wolnego czasu w czasie ferii, od 05.02. do 07.02.2011 r. nauczycielki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej, p. Anna Fido i p. Małgorzata Wódka zorganizowały dla 36 osobowej grupy uczniów, klas IV – VI wyjazd do Poronina.

Dzieci większość czasu spędzały na świeżym powietrzu, zjeżdżając na „jabłuszkach”. Jadąc konnymi wozami przy blasku pochodni podziwiały przepiękne okolice, po których rozbrzmiewał ich śpiew. Przejażdżka zakończyła się ogniskiem po góralsku. Uczestnicy wyjazdu odwiedzili Muzeum Kornela Makuszyńskiego i Sanktuarium  Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Byli również na mszy świętej odprawianej w języku łacińskim w kościele Najświętszej Rodziny w Zakopanem, a także spacerowali po Krupówkach. Największą  jednak atrakcją, w odczuci dzieci, był pobyt  w Parku Wodnym. Dużo radości sprawiła także dyskoteka w godzinach wieczornych. Dzięki wyjątkowej pogodzie, jak na zimową porę uczniowie mieli okazję zobaczyć zaśnieżone szczyty Tatr. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Organizatorzy wyjazdu dziękują Radzie Rodziców  za dofinansowanie wyjazdu.